top of page

Чому і як варто займатися стрільбою з лука ?

 

  1. Стрільба з лука сприятиме зміцненню м'язів спини. Неправильна постава обумовлює розвиток різних захворювань. Саме стрільба з лука допоможе вам вирішити цю проблему. Так як натяг лука і його утримання відбувається за рахунок груп м'язів правої лопатки, найширших м'язів спини, косих м'язів живота. Враховуємо що протягом одного тренування стрілок з лука робить не менш ста пострілів. Тому якщо ваша дитина неправильно сидить на стільці під час виконання домашніх завдань або довго засиджується за комп'ютером, і вам ніяк не вдається це виправити, приводьте його в секцію стрільби з лука, поки ще не пізно.
  2. Не варто забувати про зміцнення грудних м'язів. Безперервні вправи на розтягування лука зроблять свою справу. Грудна клітка стає більш рухливою, а це сприяє нормалізації роботи багатьох систем організму, в тому числі дихальної та серцево-судинної.
  3. При стрільбі з лука велике навантаження припадає на стегна, сідниці, прес і литкові м'язи.
  4. Основне навантаження припадатиме на трицепс лівої руки, якою утримується лук при натягу тятиви, прицілюванні і завершенні пострілу. Про втому саме в лівій руці говорять навіть стрілки серед дорослих після тривалих тренуваннь.
  5. Регулярна стрільба з лука або арбалета істотно покращує систему кровообігу. А в результаті цього в мозок надходить значно більше кисню. Постійний контроль за диханням під час стрільби дозволяє розвинути дихальну та серцево-судинну системи. І коли сідаєш на лавку після двогодинної тренування (це у дорослих, у маленьких - поменше), здається, що втомлено все. А вже сповзання з ліжка на наступний ранок зі стогонами від болю м'язів стане звичною справою. Не варто цього лякатися. Розвиток м'язової системи без «запізнілого» м'язового болю, неможливо. Зате ви з радістю будете спостерігати, як з кожним тижнем ваша дитина міцнішає.
  6. І ні в якому разі не варто забувати про сильну психологічну підготовку. Вже після року занять у секції стрільби з лука дитина стає більш зібраним, рішучим і уважним. І це не перебільшення.
  7. Практикуючись у стрільбі з лука, можна розвивати м'язи плечового пояса і спини. У той час коли людина цілиться і натягує тятиву в дію приходить безліч м'язів, які недостатньо розвиваються при інших фізичних навантаженнях.
Відгуки:

"Стрільба з лука багато чого мене навчила. Я стала зовсім по — іншому дивитися на речі, дізналася ціну часу. У мене пішло багато сил, щоб зрозуміти, що складно багато чого досягти своєю завзятістю і, головне, вірою в те, що ти робиш."

І
нтерв’ю зі студенткою І курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» факультету праці та соціального управління Уривковою Анфісою 

Цей вид спорту розвиває спортсмена за рахунок спеціальних фізичних вправ, які виконуються в процесі стрільби. Основне навантаження йде на м'язи верхньої частини плечового пояса, а також зачіпає м'язи спини, наприклад ромбовидні, які мають величезне значення при технічно правильному виконанні пострілу. Також добре працють дельтоподібні й трапецієподібні м'язи і присутній екскурсія грудної клітки при натягу тятиви. Всі разом вони покращують крово- і лімфообіг в зонах плечового пояса, верхньої частини спини, шиї, грудей, рук, що в свою чергу покращує кровообіг в спинному і головному мозку. Велике насичення кров'ю головного і спинного мозку - значить гарне постачання їх киснем, що поліпшить їхню діяльність.
 

- Калиниченко Владислав

bottom of page